Skoler

Her kan du se en oversigt over de kommunale skoler samt friskoler i Thisted Kommune

I de fleste tilfælde kan du springe videre til institutionens egen hjemmeside ved at klikke på institutionens navn.

Kommunale skoler

Navn Telefon E-mail 
Bedsted Skole  99173141  bedsted.skole@thisted.dk 
Hanstholm Skole 99173580  hanstholm.skole@thisted.dk 
Hannæsskolen 99173570 hannaesskolen@thisted.dk 
Hurup Skole 99173240  hurup.skole@thisted.dk 
Koldby Skole  99173170  koldby.skole@thisted.dk 
Nors Skole 99173350 nors.skole@thisted.dk
Rolighedsskolen 99174200 rolighed.skole@thisted.dk
Sennels Skole 99173410 sennels.skole@thisted.dk
Sjørring Skole 99173475 sjoerring.skole@thisted.dk
Snedsted Skole 99173425 snedsted.skole@thisted.dk 
Tilsted Skole  99173510  tilsted.skole@thisted.dk 
Tingstrup Skole 99173455 tingstrup.skole@thisted.dk
Vestervig Skole 99173200  vestervig.skole@thisted.dk 
Østre Skole  99173520  oestre.skole@thisted.dk 

Friskoler

Sønderhå-Hørsted Friskole
www.sh-friskole.dk (nyt vindue) 

Thisted Friskole
www.thistedfriskole.dk  (nyt vindue)

Friskolen Thy
www.friskolenthy.dk  (nyt vindue)

Thorsted Friskole
www.thorsted-friskole.dk  (nyt vindue)

Hundborg Friskole
www.hundborg-friskole.dk  (nyt vindue)

Boddum-Ydby Friskole
www.boddum-ydby-friskole.dk  (nyt vindue)

Sydthy Friskole
www.sydthy-friskole.dk  (nyt vindue)

Hanstholm Friskole
www.hanstholm-friskole.dk  (nyt vindue)

Vejlernes Naturfriskole
www.vejlernesnaturfriskole.dk  (nyt vindue)

Klitmøller Friskole
www.klitmollerfriskole.dk  (nyt vindue)