Oversigt over folkeskoler

Thisted kommune har 15 folkeskoler hvoraf 7 skoler er overbygningsskoler.

Undervisningstilbuddet er gældende for:
- 0. – 10. klassetrin
- Jobklasse
- Specialklasse
- Modtagerklasse

Læs mere om hver enkelt skole på skolernes hjemmeside.

Se oversigten over skoler på kort (webGIS).

Oversigt over folkeskoler i Thisted Kommune

Bedsted skole, Skolegade 1, 7755 Bedsted.

Telefon:

9917 3141

E-mail:

Bedsted.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.bedstedskole.dk

Skoleleder:

Lise-Lotte Longfors

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin,

Golfstrømmen og Bedstedklassen

SFO telefon:

9917 3155

 

Campus 10, Kronborgvej 113 a, 7700 Thisted

Telefon:

2445 5192

E-mail:

tfa@thisted.dk

Hjemmeside:

www.campus10.dk

Skoleleder:

Thomas Frost Andersen

Klassetrin:

10. klassetrin

 

Hannæs-Østerild Skole, Skolevej 2, 7741 Frøstrup.

Telefon:

9917 3570

E-mail:

Hannaesskolen@thisted.dk

Hjemmeside:

www.hannaesskolen.skoleintra.dk

Skoleleder:

Majbritt Larsen

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO-ansvarlig:

Mette Berntsen

Telefon:

9917 3578


Hanstholm Skole, Bådsgårdsvej 55, 7730 Hanstholm.

Telefon:

99173580

E-mail:

Hanstholm.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.hanstholm-skole.dk/

Skoleleder:

Tom Pedersen

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

Flyvefisken

SFO-ansvarlig:

Holger Nabel

Telefon:

9917 3581



Hurup Skole
,Idrætsvej 11, 7760 Hurup.

Telefon:

9917 3240

E-mail:

Hurup.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.hurupskole.dk

Skoleleder:

Tina Westergaard

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO-leder:

Hanne Mortensen

Telefon:

9917 3259

 

Koldby Skole, Limfjordsgade 9, 7752 Snedsted.

Telefon:

9917 3170

E-mail:

Koldby.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.koldbyskole.dk

Skoleleder:

Nils Cassøe Jepsen

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO telefon:

9917 3185

 

Nors skole, Kirkebyvej 25, 7700 Thisted.

Telefon:

9917 3350

E-mail:

Nors.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.nors-skole.thisted.dk

Skoleleder:

Claus Bøegh

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO-ansvarlig:

Helle Yde

Telefon:

9917 3360


Rolighedsskolen
, Kastanievej 80, 7700 Thisted.
Afdeling: Østermølle

Telefon:

9917 4200

E-mail:

Rolighed.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.rolighedsskolen.skoleintra.dk

Skoleleder:

Lotte D. Andersen (konstitueret)

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO-leder:

Erik Gramstrup

Telefon:

9917 4210

 
Sennels Skole
, Sennelsvej 122, 7700 Thisted.

Telefon:

9917 3410

E-mail:

Sennels.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.sennels-skole.skoleintra.dk

Skoleleder:

Peter Frandsen

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO telefon:

9917 3411



Sjørring Skole
, Ebbesvej 3, 7700 Thisted


Telefon:

9917 3475

E-mail:

Sjoerring.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.sjoerring-skole.skoleintra.dk

Skoleleder:

Per Dahm

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO telefon:

9917 3490


Snedsted Skole
, Hovedgaden 5, 7752 Snedsted.

Telefon:

9917 3425

E-mail:

Snedsted.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.snedsted-skole.skoleintra.dk

Skoleleder:

Birthe Hjortdal

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO-ansvarlig:

Michael Iversen

Telefon:

9917 3440

Tingstrup Skole, Thorstedvej 21, 7700 Thisted.

Telefon:

9917 3455

E-mail:

Tingstrup.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.tingstrup-skole.thisted.dk

Skoleleder:

Michael Nielsen (konstitueret)

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO-leder:

Jane Leed

Telefon:

9917 3458



Tilsted Skole
, Silstrupvej 47, 7700 Thisted.

Telefon:

9917 3510

E-mail:

Tilsted.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.tilsted-skole.thisted.dk

Skoleleder:

Dorrit Kvejborg

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO-leder:

Susanne Riis

Telefon:

9917 3505


Vestervig Skole, Klostergade 11, 7770 Thisted.

Telefon:

9917 3200

E-mail:

Vestervig.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.vestervig-skole.skoleintra.dk

Skoleleder:

Vinni Dalgaard

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO telefon:

9917 3200

 

Østerild Skole, Vesterbyvej 1A Østerild, 7700 Thisted.
Østerild Skole er en afdeling af Hannæsskolen.

Telefon:

9917 3400

E-mail:

Oesterild.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.oesterild-skole.thisted.dk

Skoleleder:

Afdelingsleder:

Johannes Nicolajsen

Lise O. Stricker

Klassetrin:

0. – 6. klassetrin

SFO-ansvarlig:

Lise O. Stricker

Telefon:

9917 3404



Østre Skole
, Kronborgvej 26, 7700 Thisted.

Telefon:

9917 3520

E-mail:

Oestre.skole@thisted.dk

Hjemmeside:

www.ostre-skole.skoleintra.dk

Skoleleder:

Brian Kirk Nielsen

Klassetrin:

0. – 9. klassetrin

SFO-ansvarlig:

Nicolai T.A. Jensen

Telefon:

9917 3540

Sidst opdateret d. 03.08.2016

Kontaktinfo

Undervisning
Børne- og Familieforvaltningen
Asylgade 30
7700 Thisted
Telefon: 99 17 17 17
E-mail: bff@thisted.dk

Åbningstider:

Mandag -
onsdag
 10.00 - 14.00

Torsdag
 
 10.00 - 16.30

Fredag

 10.00 - 13.00

Telefontider:

Mandag -
onsdag
 08.00 - 15.00

Torsdag
 
 08.00 - 17.00

Fredag

 08.00 - 13.00